متن خبر تولید ملی :

امروزه با اخبار و اطلاعات گوناگونی در خصوص لزوم تحقق و تبیین تولید ملی برخورد می کنیم که شاید هر کدام به نوبه خود و با توجه به حوزه کاری خود به قسمتی از واقعیت پرداخته باشند و راهکار هایی در راستای تحقق تولید ملی ارائه نموده باشند . با گذزی کوتاه و تامل در این مطالب میتوان به راهکار های اساسی و  اصلی در راستای تحقق شعار سال ( تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی) و رسیدن به اقتصاد پویا و ملی دست یافت . ما در این مقاله کوتاه یک جمع آوری نسبت به این نوع راهکارها کرده ایم و خواسته ایم بیشتر به تولید ملیراهکارهای عملی و پایه ای در این خصوص بپردازیم . در زیر به ۱۰ نمونه از این موارد اشاره شده است .

۱- راه اندازی بانک اطلاعاتی جامع و کامل از تولیدات ملی در جهت شناخت از وضع موجود و تهیه نقشه راه .

۲- ایجاد رابطه اصولی و صحیح و منصفانه با تولید کنندگان و کسب اطلاعا از موانع و مشکلات تولید ، و پس از آن تلاش در جهت رفع مشکلات و یا فراهم کردن پیشنیاز ها و ساز و کارهای اجرایی .

۳- تبلیغات و فرهنگ سازی مناسب برای مصرف کننده و حذف بازارهای رقابتی و بی فایده بین المللی که با تبلیغات و فرافکنی ها عرصه را به تولید کنندگان داخلی تنگ نموده اند.

۴- ایجاد بسته های حمایتی از تولید کنندگان برای تبدیل فرآیند تولید سنتی به جدید برای افزایش بهره وری و کیفیت تولیدات خود .

۵- لزوم شرکت بانک ها و بنگاه های اقتصادی دولتی و خصوصی در کارهای تولیدی و سازندگی به جای شرکت در امور دلالی و حمایت از بخض تولید از سوی آنها .

۶- مشخص کردن محصولات نمونه و تبلیغات بین المللی در خصوص این محصولات در جهت پیشرفت صادرات محصولات با کیفیت ملی.

۷- بالابردن هزینه های دلالی و خذف واسطه هایی که باعث نارضایتی مشتری و تولید کننده ملی میشوند .

۸- سرمایه گذاری در مواد و وسایل زیر بنایی صنعتی و تولیدی که بستر فعالیت های تولیدی را فراهم نماید .

۹- تبدیل اقتصاد منطقه ای به اقتصاد بین المللی با ابزارها و رسانه های فرا ملتی مانند اینترنت و شبکه های ماهواره ای در جهت شناخت محصولات ملی به تمامی دنیا .

۱۰- رسیدن به خود باوری و استفاده از علم متخصصان در کنار سرمایه ، سرمایه داران در جهت رسیدن به اهداف والای تولید ملی .

پی نوشت : استفاده از این مطلب با ذکر منبع و ارائه لینک سایت تولید ملی بلا مانع است .

۲ دیدگاه ها برای “۱۰ راهکار در جهت تحقق تولید ملی”

 1. صدیقی
  آبان ۱۶, ۱۳۹۱ در ۱:۴۵ ب.ظ

  ۱۰ تا که کمه ، ۱۰۰ تا راهکار هم بگذارید ، باز با این وضع جامعه کاری از پیش نمیبرید …

  • تولید ملی
   دی ۲۸, ۱۳۹۱ در ۱۲:۵۴ ق.ظ

   ما که مامور به وظیفه هستیم، ان شاء الله هر کسی در جایگاه خود، به وظیفه اش عمل کند.

دیدگاه خود را ارسال کنید

*

code

تولید ملی، تولید ایران، سال تولید ملی، تولید ملی حمایت، حمایت از تولید ملی

ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص تولید ملی

تولید ملی : حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی با  که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، دولت را مکلف کردند برای تسریع در عملیاتی کردن این سیاست‌ها در کمترین زمان ممکن، راهکارها را تنظیم کرده و... "ادامه خبر"

تولید ملی در گرو زیربنای اطلاعاتی

تولید ملی : تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، شعاری بود که در ابتدای سال، باعث ایجاد دلگرمی تولید کنندگان و کارکنانشان شد، دلگرمی که متاسفانه خیلی به درازا کشیده نشد. در همین راستا، به بیان نامه ای که اخیراً برای جناب آقای مرتضی بابایی تهیه کننده... "ادامه خبر"

تبدیل تهدید به فرصت با حمایت از تولید ملی

تولید ملی : تولید ملی در این تلاطم بازار ارز دچار چالش هایی گشته است که نه بر تولید کننده که به صورت مستقیم با این مسئله مواجه است ، و نه بر مصرف کننده داخلی که افزایش قیمت تمام شده محصولات را لمس میکند ، پوشیده نیست . تحریم ها و کارشکنی های صورت گرفته از سمت دولت... "ادامه خبر"

تولید ملی ، همت ملی ، راهکاری برای حمایت از تولید

تولید ملی : تولید ملی در بسیاری از جنبه ها قابل تحلیل است و این که چه راه هایی ما را به تحقق این مهم میرساند ، همواره از جنبه های متعددی مطرح شده است . اما امروزه در بسیاری از تحلیل ها و نقد هایی که در خصوص تحقق شعار سال یعنی تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی... "ادامه خبر"

تولید ملی کماکان اولین اولویت کشور

تولید ملی : تولید ملی امروزه در چه جایگاهی در کشور قرار دارد ؟ با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مردم بجنورد در خصوص تولید ملی و نیز اوضاع اقتصادی اخیر کشور و تشدید تحریم ها ، همگان بر این باور هستند که تولید ملی کماکان اولین اولویت کشور بوده و مسئولین و... "ادامه خبر"

جای خالی تولید ملی در سینما

تولید ملی : الف – شاهرخ صالحی کرهرودی: ایران پس از انقلاب اسلامی توانسته است با بهره‌گیری از “کار و سرمایه متخصصان ایرانی” در بسیاری از عرصه‌های مورد نیاز کشور به خودکفایی رسیده و بتواند با بهره‌گیری از “تولید ملی” در راستای حذف وابستگی‌ها گام... "ادامه خبر"

دشمن شماره یک تولید ملی عدم بکارگیری فارغ‌التحصیلان است

تولید ملی : مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه : تحقق اهداف سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی مدنظر رهبر فرزانه انقلاب تنها راهکار برون‏رفت از مشکلاتی است که دشمنان ایجاد کرده‏ اند. خسرو عزیزی سه‌شنبه شب در نخستین هم‏اندیشی... "ادامه خبر"

مهمترین ثروت مورد نیاز رونق تولیدملی چیست؟

تولید ملی : اگر مهمترین ثروت کشور برای رونق تولید ملی نه نفت است، نه تمدن، نه اعتماد به نفس و بلند پروازی، نه قوانین حمایتی، نه صنایع دانش بنیان حال و آینده، پس این ثروت چیست؟ به گزارش تولید ملی ، قتصاد ما باید “مغز محور” باشد. از ابتدا بگذارید مشخص کنیم که... "ادامه خبر"

تشکیل کمیسیون تولید ملی منوط به توافق

تولید ملی : جعفر قادری با اشاره به برگزاری دو جلسه نمایندگان مجلس ومسئولان دولتی برای بررسی مشکلات اقتصادی کشوردر هفته گذشته اظهارداشت: در تعطیلات مجلس دو جلسه مشورتی با مسئولان دولتی برگزار شد که البته به دلیل تعطیل بودن مجلس و عدم حضور همه اعضای تعیین شده... "ادامه خبر"

تشکیل فراکسیون تولید ملی در مجلس نهم

تولید ملی : حسین گروسی نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی، از تشکیل فراکسیون تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی خبرداد و گفت: هم اکنون ۱۹۰ نفر از نمایندگان عضویت این فراکسیون را امضاء کرده اند و این فراکسیون هفته آتی تشکیل جلسه می دهد. وی در ادامه درباره... "ادامه خبر"

رونق تولید ملی ، پیوند خلاقیت دانشجویان

تولید ملی : به گزارش ایرنا، اعضای تیم دانشجویی کمیکار دانشگاه محقق اردبیلی که نام ˈونداˈ به معنای امید و آرزو را برای خود برگزیده اند، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشتند: شعار ˈما می توانیمˈ برای جوانان ایرانی در همه حال، دست یافتنی... "ادامه خبر"

چه اقداماتی به تولید ایرانی لطمه می‌زند؟

تولید ملی : مزیت رقابتی شاید بتوان کلیدی‌ترین واژه را در بحث تولید ایرانی و حمایت از آن، مفهوم «مزیت رقابتی» دانست. این اهمیت از آن جهت است که سنگ بنا و محور تمام بحث‌های مربوط به رقابت میان بنگاه­ها با یک‌دیگر و هم‌چنین رقابت میان بنگاه‌های داخلی با رقبای... "ادامه خبر"

الزامات تولید ملی در شرایط تحریم

تولید ملی : گروه اقتصادی برهان/ کرم سلیمانی؛ شرایط کنونی کشور از چند جهت حساس است. از یک طرف غرب تحریم‌های نفتی برضد کشور را آغاز کرده، تحریم‌هایی که به اعتقاد برخی پاشنه‌ی آشیل اقتصاد کشور را هدف‌گذاری کرده است. از طرف دیگر دولت فاز اول هدفمندی یارانه‌ها را... "ادامه خبر"

چاه ویل «ولع مصرف» در مسیر تولید ملی

تولید ملی : حمایت از کار و سرمایه ایرانی را نمی‌توان و نباید تنها به وجه تولید فروکاست. این سکه روی دیگری نیز دارد که همانا مقوله مصرف و مصرف کننده است. فارغ از سیاست‌های حمایتی از تولید کننده داخلی، مانند طرح ممنوعیت تبلیغ کالاهای خارجی مصرف کننده نیز... "ادامه خبر"

کاهش ۳۰ درصدی حجم ترانزیت کالا در مرزهای کشور

تولید ملی : مدیرعامل شرکت حمل و نقل بین‌المللی شامخ فرابر، با بیان این که حمایت از تولید ملی در صورت فراهم کردن زمینه‌های رشد صنایع تولیدی در کشور، موجب تقویت نوآوری و بروز خلاقیت صنعتی می‌شود، یادآور شد: هرگونه ضعف و نقصانی در حمایت از تولید ملی می‌تواند... "ادامه خبر"

حامیان سایت تولید ملی :
طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)

صفحه اصلی سایت تولید ملی | درباره سایت تولید ملی | ثبت محصولات در سایت تولید ملی | تبلیغات در سایت تولید ملی | جستجوی پیشرفته در تولید ملی